W naszym internacie odbywa się szereg zajęć organizowanych przez młodzież i wychowawców.

Odbywają się zarówno spotkania kultywujące święta wg kalendarza imprez, takie jak: Andrzejki, Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, obchodzimy Święta Bożego Narodzenia – przygotowujemy świąteczne dekoracje i pieczemy pierniczki, oddajemy cześć zmarłym zapalając symboliczny znicz w Święto Zmarłych, organizujemy imprezy urodzinowe wychowanków.

Ponadto przygotowujemy wieczory z muzyką, wieczory z książką,  wieczory filmowe, quizy z wiedzy ogólnej, dyktanda ortograficzne, wyjścia do kina, na basen, spacery.

Zachęcamy młodzież do korzystania z uroków Kątów. Wychowawcy są otwarci na propozycje młodzieży.

Ponadto, młodzież pod okiem wychowawców, uczy się kunsztu kulinarnego – pieczemy pizze, chruściki, ciasta i ciasteczka, babeczki i wieli innych smakołyków.

Kładziemy też nacisk na zdrowy i ekologiczny styl życia: segregujemy śmieci, zbieramy nakrętki oraz zużyte baterie, rozmawiamy z młodzieżą na tematy związane z ekologią, robimy gazetki tematyczne.

Wychodzimy na spacery, robimy zakupy w marketach.

W atrakcyjny sposób przedstawiamy również młodzieży zagrożenia wynikające z eksperymentowania ze środkami psychoaktywnymi, poruszamy tematy związane z rozwojem psychoseksualnym, odpowiadamy na tzw. „trudne“ pytania, nie uciekamy przed żadnymi zagadnieniami interesującymi młodzież. Wychowankowie wiedzą, że mogą się zwrócić do wychowawców z różnymi problemami, zawsze zostaną wysłuchani.

W naszym internacie staramy się stworzyć jak najbardziej domową atmosferę tak, żeby młodzież przebywająca z nami pięć dni w tygodniu czuła się jak „u siebie“.

Zwracamy też uwagę na porządek, kulturalne zachowanie się, ładną wymowę, stosowny strój – tak jak w domu...