Cele:

Uczniowie:

  • ćwiczą umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem,
  • mobilizują się i skupiają uwagę,
  • rozbudzają swoje zainteresowania książką,
  • poznają ciekawe nabytki szkolnej biblioteki.
  • biorą udział w zdrowo pojętej rywalizacji,

Regulamin konkursu:

Uczniowie:

  • sami zgłaszają chęć udziału w konkursie,
  • czytają wybrane fragmenty tekstu i odpowiadają na przygotowane pytania,
  • za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymują 1 pkt,
  • podsumowanie konkursu odbędzie się na zakończenie I i II semestru.

Konkurs przeprowadzany jest w ramach programu "Poprawy czytania, pisania i mówienia" 


ROK SZKOLNY 2017/2018

 

W konkursie biorą udział uczniowie:

  • z klasy I - III ga: Rozalia Jura, Daria Niesyczyńska, Paulina Speidelsbach, Maciek Niezabitowski
  • z klasy I - III pdpa: Kinga Stokłosa, Krzysztof Sowiński
  • z klasy I - III pdpb: Natalia Kozieł, Marietta Galiczak, Dominika Karbowska, Marek Grudzień

Wybrana lektura przez uczniów - "Kubuś Puchatek"

wyniki konkursu:

 imię i nazwisko  październik  listopad grudzień  styczeń  suma punktów 
 Rozalia
Jura
 8  9  9    
 Daria Niesyczyńska  8  8  5    
 Paulina Speidelsbach  7  10  10  10  37
 Maciej Niezabitowski  5  10  0 21 
 Kinga Stokłosa  10  9  36
 Krzysztof Sowiński  9  9  10 37 
 Natalia Kozieł  10  10 6 10   36
 Marietta Galiczak  10  10  9 10   39
 Dominika Karbowska  9  10 10   38
 Marek Grudzień  9  9  8  10 36 

ROK SZKOLNY 2016/2017

Konkurs „Wiem co czytam” odbywa się co miesiąc:

  • w I semestrze:
    • 21 października 2016 roku
    • 18. listopada 2016 roku
    • 9. grudnia 2016 roku
    • 13. stycznia 2017 roku
  • w II semestrze:
    • 17. marca 2017 roku
    • 21. kwietnia 2017 roku
    • 19. maja 2017 roku
    • 9. czerwca 2017 roku

Do konkursu zgłosili się: 

  • z klasy ga: Rozalia Jura, Małgorzata Kosińska, Paulina Speidelsbach
  • z klasy pdpa: Kamil Markiewicz, Jakub Nowak, Kinga Stokłosa, Krzysztof Sowiński,
  • z klasy pdpb: Dominika Karbowska, Natalia Kozieł, Marietta Galiczak i Mikołaj Hryszkiewicz.  

Uczniowie odpowiadają na pytania do przeczytanego fragmentu książki Ewy Nowackiej pt. "Kilka miesięcy, całe życie". 

Wyniki konkursu za II semestr:

1 miejsce

  • Dominika Karbowska - 29 pkt/29 pkt
  • Mikołaj Hryszkiewicz - 29 pkt/29 pkt,

2 miejsce

  • Paulina Speidelsbach - 28 pkt/29 pkt
  • Krzysztof Sowiński - 28 pkt/29 pkt,

3 miejsce

  • Kinga Stokłosa - 26pkt/29 pkt,

oraz:

  • Marietta Galiczak 25 pkt/29 pkt,
  • Rozalia Jura - 24 pkt/29 pkt,
  • Natalia Kozieł - 25 pkt/29 pkt,
  • Kamil Markiewicz -18 pkt/29 pkt,
  • Jakub Nowak - 14 pkt/29 pkt.

Uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz za zajęcie miejsc punktowanych - książki.

9. czerwca 2017 roku

  • Dominika Karbowska - 10 pkt/10 pkt,
  • Mikołaj Hryszkiewicz - 10 pkt/10 pkt,
  • Kinga Stokłosa - 9 pkt/10 pkt,
  • Krzysztof Sowiński - 9 pkt/10 pkt,
  • Rozalia Jura - 8 pkt/10 pkt,
  • Marietta Galiczak 8 pkt/10 pkt,
  • Natalia Kozieł - 8 pkt/10 pkt,
  • Kamil Markiewicz - 5 pkt/10 pkt,
  • Jakub Nowak 5 pkt/10 pkt

12. maja 2017 roku

  • Dominika Karbowska - 10 pkt/10 pkt
  • Mikołaj Hryszkiewicz - 10 pkt/10 pkt
  • Krzysztof Sowiński - 10 pkt/10 pkt
  • Paulina Speidelsbach - 10 pkt/10 pkt
  • Kamil Markiewicz - 9 pkt/10 pkt
  • Rozalia Jura - 9 pkt/10 pkt
  • Kinga Stokłosa - 8 pkt/10 pkt
  • Marietta Galiczak - 8 pkt/10 pkt
  • Natalia Kozieł - 7 pkt/10 pkt
  • Jakub Nowak - 5 pkt/10 pkt

27. kwietnia 2017 roku 

  • Kinga Stokłosa 9 pkt/9 pkt
  • Krzysztof Sowiński - 9 pkt/9 pkt
  • Natalia Kozieł - 9 pkt/9 pkt
  • Marietta Galiczak - 9 pkt/9 pkt
  • Dominika Karbowska - 9 pkt/9 pkt
  • Mikołaj Hryszkiewicz - 9 pkt/9 pkt
  • Paulina Speidelsbach - 8 pkt/9 pkt
  • Rozalia Jura - 7 pkt/9 pkt
  • Kamil Markiewicz - 4 pkt/9 pkt
  • Jakub Nowak - 4 pkt/9 pkt
  • Kacper Grajek - 0pkt/9 pkt

Wyniki konkursu za I semestr:

uczniowie, którzy rozwiązali wszystkie  karty pytań:

  • Dominika Karbowska - 39 pkt/39 pkt
  • Mikołaj Hryszkiewicz - 38 pkt/39 pkt
  • Rozalia Jura - 38 pkt/39 pkt
  • Kinga Stokłosa - 36 pkt/39 pkt
  • Marietta  Galiczak - 35 pkt/39 pkt
  • Krzysztof Sowiński - 34 pkt/39 pkt
  • Natalia Kozieł - 33 pkt/39 pkt
  • Kamil Markiewicz - 25 pkt/39 pkt
  • Jakub Nowak - 22 pkt/39 pkt

uczniowie, którzy rozwiązali 3 lub 2 karty pytań:

  • Małgorzata Kosińska  - 28 pkt/29 pkt
  • Kacper Grajek - 20 pkt/29 pkt
  • Palina Speidelsbach - 16 pkt/20 pkt

20. stycznia 2017 roku  (zamiast 13. stycznia 2017 roku)

  • Krzysztof Sowiński 10 pkt/10 pkt
  • Mikołaj Hryszkiewicz 10 pkt/10 pkt
  • Kinga Stokłosa 10 pkt/10 pkt
  • Marietta Galiczak 10 pkt/10 pkt
  • Dominika Karbowska 10 pkt/10 pkt
  • Rozlia Jura 10 pkt/10 pkt
  • Małgorzata Kosińska 9 pkt/10 pkt
  • Paulina Speidelsbach 9 pkt/10 pkt
  • Kamil Markiewicz 9 pkt/10 pkt
  • Natalia Kozieł 8 pkt/10 pkt
  • Jakub Nowak 7 pkt/10 pkt
  • Kacper Grajek 6 pkt/10 pkt

9. stycznia 2017 roku (zamiast 9. grudnia 2016 roku)

  • Dominika Karbowska  - 10pkt/10pkt,
  • Kinga Stokłosa - 10 pkt/10 pkt,
  • Rozalia Jura - 10 pkt/10 pkt,
  • Małgorzata Kosińska - 10pkt/10pkt,
  • Natalia Kozieł - 10 pkt/10 pkt,
  • Marietta Galiczak - 9 pkkt/10pkt,
  • MikołajHryszkiewicz - 9 pkt/10 pkt,
  • Kacper Grajek - 8 pkt/10pkt,
  • Krzysztof Sowiński - 7 pkt/10 pkt,
  • Paulina Speidelsbach - 7 pkt/10 pkt,
  • Jakub Nowak - 6 pkt/10 pkt,
  • Kamil Markiewicz - 5 pkt/10 pkt.

18. listopada 2016 roku:

  • Dominika Karbowska  - 9 pkt/9 pkt
  • Mikołaj Hryszkiewicz  - 9 pkt/9 pkt
  • Krzysztof Sowinski  - 9 pkt/9 pkt
  • Rozalia Jura - 9 pkt/9 pkt
  • Małgorzata Kosińska 9 pkt/9 pkt
  • Natalia Kozieł - 8 pkt/9 pkt
  • Mariertta Galiczak - 7 pkt/9 pkt
  • Konga Stokłosa  - 7 pkt/9 pkt
  • Kamil Markiewicz  -7 pkt/9 pkt
  • Kacper Grajek - 6 pkt/9 pkt
  • Jakub Nowak 4 pkt/9 pkt

21. października 2016 roku:

  • Dominika Karbowska 10 pkt/10pkt
  • Mikołaj Hryszkiewicz - 10 pkt/10 pkt
  • Rozalia Jura - 9 pkt/10 pkt
  • Kinga Stokłosa - 9 pkt/10 pkt
  • Marietta Galiczak 9 pkt/10 pkt
  • Krzysztof Sowiński 8 pkt/10 pkt
  • Natalka Kozieł - 8 pkt/10 pkt
  • Michał Kaźmierczak 6 pkt/10 pkt
  • Jakub Nowak - 5 pkt/10 pkt
  • Kamil Markiewicz - 5 pkt/10 pkt

 ROK SZKOLNY 2015/2016

W obecnym roku szkolnym konkurs czytania ze zrozumieniem będzie się odbywał od października 2015 roku do maja 2016 roku. 

Polega on na udzielaniu odpowiedzi do tekstu lektury, poprzez wybór poprawnej odpowiedzi.

Konkurs przeprowadzany jest w ramach programu "Poprawy czytania, pisania i mówienia"

Ogłoszenie wyników za II semestr  

Konkurs wygrali, zdobywjąc maksymalną ilość punktów:

Speidelsbach Paulina,
Leśnik Tomasz,
Stelter Filip,
Galiczak Marietta,
Karbowska Dominika.

W klasach I - III ga, I - III pdpa i I - III pdpb w II semestrze również odbywały się konkursy "Wiem co czytam".
Uczniowie czytali wspólnie i głośno lub indywidualnie i po cichu wybrane baśnie braci Grimm.

klasa I - III ga - Baśnie: Osiołek, Sowa i Śpiewająca żabka.
W konkursie brali udział: Grudzień Marek, Kosińska Małgorzata, Grajek Kacper, Witen Piotr, Speidelsbach Paulina, Niezabitowski Maciej

klasa I - III pdpa - Sowa
w konkursie brali udział: Ligodziński Przemysław, Markiewicz Kamil, Nowak Jakub, Kordus Maciej, Leśnik Tomasz, Sowiński Krzysztof, Stokłosa Kinga, Wąsala Anna, Giżycki Mariusz, Stelter Filip

klasa I - III pdpb - fragment opowiadania "Dwaj mężczyźni i ona"
W konkursie brali udział: Snopkowski Bartłomiej, Kozieł Natalia, Galiczak Marietta, Bączek Anna, Karbowska Dominika.
 

Ogłoszenie wyników za I semestr

Konkurs wygrali:

1 miejsce - Tomek Leśnik klasa I - III pdpa

2 miejsce - Dominika Karbowska klasa I - III pdpb

3 miejsce - Małgosia Kosińska klasa I - III ga

Styczeń

Uczniowie czytali baśń pt. "Staruszka w lesie", a następnie odpowiadali na pytania do tekstu baśni.

W konkursie bali udział:

• w klasie I - III ga: Małgosia Kosińska, Paulina Speidelsbach, Maciek Niezabitowski, Kacper Grajek, Marek Grudzień. Konkurs wygrała Małgosia Kosińska.
• w klasie I – III pdpa: Przemek Ligodziński, Ania Wąsala, Krzysiu Sowiński, Kuba Nowak, Kamil Markiewicz, Kinga Stokłosa, Tomek Leśnik, Filip Stelter. Konkurs wygrali Tomek Leśnik i Filip Stelter.
• w klasie I – III pdpb: Natalia Kozieł, Dominika Karbowska, Bartek Snopkowski, Mikołaj Hryszkiewicz, Krystian Majer i Krzysiu Migas . Konkurs wygrała Dominika Karbowska i Natalia Kozieł.

Listopad

klasa I - III pdpb

13. listopada 2015 roku odbył się konkurs w klasie I - III pdpb. Uczniowie odpowiadali na pytania do tekstu baśni braci Grimm pt. "Baśń o sześciu sługach". W konkursie wzięli udział: Natalia Kozieł, Dominika Karbowska, Bartek Snopkowski i Mikołaj Hryszkiewicz. Konkurs wygrali Dominika Karbowska i Mikołaj Hryszkiewicz.

klasa I - III ga i I - III pdpa

 Uczniowie zapoznali się z baśnią pt. "Mądra wieśniaczka". Czytali baśń wspólnie a nastepnie samodzielnie udzielali odpowiedzi na przygotowane pytania. 

W klasie I – III pdpa brali udział: Przemek Ligodziński, Ania Wąsala, Krzysiu Sowiński, Kuba Nowak, Kamil Markiewicz, Kinga Stokłosa, Tomek Leśnik, Filip Stelter. Konkurs wygrali Tomek Leśnik i Filip Stelter.

W klasie I – III ga w konkursie brali udział: Małgosia Kosińska, Paulina Speidelsbach, Maciek Niezabitowski, Kacper Grajek, Marek Grudzień. Konkurs wygrała Małgosia Kosińska.

2. listopada 2015 roku na lekcjach języka polsiego konkurs odbył się w klasach 5 - 6 i I g oraz I - III gb.

klasa 5 - 6 i I g

Uczniowie klasy 5 - 6 zmagali się z opowiadaniem "Dzień Dziecka" oraz trzynastoma pytaniami testowymi i pisemnymi, które związane były z powyższym tekstem.

Wyniki konkursu:

1 miejsce - Krystian Supernak
2 miejsce -
Rozalia Jura
3 miejsce - Michał Kaźmierczak

klasa I - III gb

Uczniowie klasy I - III gb zmagali się z tekstem popularnonaukowym, który dotyczył historii książki. Ten niezwykły tekst wzbudził wśród uczniów sporo zainteresowania, a także przyczynił się do dyskusji po zakończeniu konkursu.

Wyniki konkursu:

1 miejsce - Łukasz Marek
2 miejsce -
Dawid Majewski
3 miejsce -
Bartosz Kunysz

Październik

klasa I - III ga

Uczniowie czytali baśń "O biednym młynarczyku i kotce". W konkursie brali udział: Małgosia Kosińska, Paulina Speidelsbach, Piorek Witen, Kacper Grajek, Marek Grudzień. Konkurs wygrała Małgosia Kosińska.

klasa I - III pdpa

Uczniowie czytali baśń pt. "O biednym młynarczyku i kotce". W konkursie brali udział: Ania Wąsala, Kinga Stokłosa, Tomek Leśnik, Kamil Markiewicz, Kuba Nowak, Krzysiu Sowiński, Filip Stelter, Maciek Kordus, Przemek Ligodziński.
Konkurs wygrał:Tomek Leśnik.

klasa I - III pdpb

Uczniowie zapoznali się z baśnią "O królewiczu i jego sześciu sługach". W konkursie brali udział: Natalka Kozieł, Marietta Galiczak, Dominika Karbowska, Ania Bączek, Bartek Snopkowski, Krzysiu Migas i Krystian Majer.
Konkurs wygrała: Dominika Karbowska.


rok szkolny 2013/2014

W II semestrze odbył się konkurs pod nazwą "Wiem co  czytam" i dotyczył tekstów, które uczniowie czytali w ramach konkursu "Posłuchaj, jak pieknie czytam".

Konkurs wygrali:

w klasie I - III ga  - Małgosia Kosińska

w klasie I - II pdp Kinga Stokłosa

w klasie I  - III pdp - Dominika Karbowska

26. maja 2014 roku konkurs został przeprowadzony w klasie I - III ga. Brali w nim udział: Małgorzata Wąsala, Małgorzata Kosińska, Kamila Żukowska, Piotr Witen, Łukasz Tabor. Polegał na udzielaniu odpowiedzi na 12 przygotowanych pytań.

Wyniki konkursu:

  • Małgorzata Wąsala – 3 punkty
  • Małgorzata Kosińska – 12 punktów
  • Kamila Żukowska – 6 punktów,
  • Piotr Witen – 4 punkty,
  • Łukasz Tabor – 2 punkty.

Dnia 2. czerwca 2014 roku odbył się konkurs w klasie I – III pdp. Brali w nim udział: Dominika Karbowska, Bartek Snopkowski, Paulina Zgoda i Anna Bączek. Polegał na udzielaniu odpowiedzi na 6 przygotowanych pytań.

Wyniki konkursu:

  • Dominika Karbowska – 6 punktów.
  • Bartek Snopkowski – 4 punkty
  • Anna Bączek – 4 punkty.

Dnia 18. czerwca 2014 roku odbył się konkurs w klasie I – II pdp. Brali w nim udział: Anna Wąsala, Kamil Markiewicz, Przemysław Ligodziński, Małgorzata Gregorowicz, Mariusz Giżycki i Kinga Stokłosa. Plegał na udzielaniu odpowiedzi na 12 przygotowanych pytań.

Wyniki konkursu:

  • Anna Wąsala – 10 punktów,
  • Kamil Markiewicz – 7 punktów,
  • Przemysław Ligodziński – 11 punktów
  • Małgorzata Gregorowicz – 6 punktów,
  • Mariusz Giżycki – 1 punkt,
  • Kinga Stokłosa – 11 punktów.

Uczniowie otrzymali na apelu szkolnym dyplomy i słodkie nagrody.

konkurs przeprowadziła pani Grażyna Dudziec

Julian Tuwim raz jeszcze - pod takim hasłem będzie się odbywał w I semestrze konkurs czytania ze zrozumieniem.

W październiku konkurs został przeprowadzony razem z konkursem "Posłuchaj, jak pięknie czytam" Uczniowie słuchali ładnego czytania wybranych wierszy Juliana Tuwima, a potem odpowiadali na pytaniam, sprawdzające znajomość treści wierszy.

Najlepiej na pytania odpowiedzieli:

  • w klasie 4 - 6 - Bartosz Kunysz
  • w klasie I - IIIga  - Małgorzata Kosińska
  • w klasie I - IIIgb - Andrzej Niedbała
  • w klasie I - IIIgc -Bartek Kotlik, Karol Bugajny, Kacper Grajek
  • w klasie I - IIpdp - Kinga Stokłosa
  • w klasie I - IIIpdp - Dominika Karbowska

W kolejnych miesiącach uczniowie sami czytali wiersze Juliana Tuwima i odpowiadali na przygotowane pytania. Ci uczniowie, którzy nie potrafią czytać, słuchali czytania wierszy i pytań przez nauczyieli i samodzielnie odpowiadali na pytania.

Oto wyniki:

listopad - grudzień:

  • w klasie 4 - 6 - Rozalia Jura, Mateusz Piskorski, Krzysztof Lewandowski, Bartosz Kunysz, Marek Grudzień,
  • w klasie I - IIIga - Małgorzata Kosińska, Małgorzata Wąsala,
  • w klasie I - IIIgb - Jarosław Brzeziński, Leśnik Tomasz, Andrzej Niedbała,
  • w klasie I - IIpdp - Piotr Witen, Przemysław Ligodziński,
  • w klasie I - IIIpdp - Dominika Karbowska, Anna Górecka.

styczeń:

  • w klasie 4 - 6 - Mateusz Piskorski, Olga Wróbel, Bartosz Kunysz,
  • w klasie I - IIIgb - Joanna Orzyszek, Paulina Gawron, Damian Bielka, Andrzej Niedbała
  • w klasie I - IIIgc -Bartek Kotlik, Bartosz Kotlik,
  • w klasie I - IIpdp - Kinga Stokłosa, Anna Wąsala, Kamil Markiewicz, Jakub Nowak, Przemysław Ligodziński, Mariusz Giżycki,
  • w klasie I - IIIpdp - Dominika Karbowska, Anna Bączek.

Wyniki konkursu zstały ogłoszone 24. stycznia 2014 roku na apelu szkolnym. Oto one:

Konkurs w Ośrodku wygrał Andrzej Niedbała, uzyskując najlepszy wynik - odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania.

  • w klasie 4 - 6 - Bartosz Kunysz
  • w klasie I - IIIga - Małgorzata Kosińska,
  • w klasie I - IIIgb - Andrzej Niedbała,
  • w klasie I - IIIgc -Bartek Kotlik,
  • w klasie I - IIpdp - Kinga Stokłosa
  • w klasie I - IIIpdp - Dominika Karbowska

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za zajęcie I miejsc oraz słodkie nagrody.

konkurs przeprowadzili Pani Grażyna Dudziec i Pan Krzysztof Hausman