ROK SZKOLNY 2017/2018 

Święto Pluszowego Misia

Spotkania z okazji Święta Pluszowego Misia odbyły się:

 • 28. listopada 2017 roku w klasie 4 - 7
 • 29. listopada 2017 roku w klasie 1 - 3
 • 1. grudnia 2017 roku w klasie 4 - 6, II - III ga oraz II - III gb.

scenariusz spotkania w klasie 1 - 3 i 4 - 7

scenariusz spotkania w klasie 4 - 6 i II - III ga

scenariusz spotkania w klasie II - III gb

Na początku spotkania dzieci ustawiły się w kole i przywitały się ze sobą, powtarzając za nauczycielką słowa "Misie pięknie się kłaniają i do zabawy zapraszają". Uczniowie klasy 1 – 3, 4 - 6 oraz II - IIIga przywitały się również z dużym Kubusiem Puchatkiem – przytulały się do niego.

Następnie nauczyły się rymowanki "Czy jest duży, czy jest mały zawsze chętny do zabawy" oraz wzięły udział w zabawie ruchowej: „Raz, dwa, trzy - rób misiu, to co my”. Dzieci naśladowały prowadzącego zabawę - podskakiwały, machały rączkami, tupały lewą, prawą nogą i masowały sobie brzuszki.

Później zainteresowaniem oglądały książki o różnych Misiach, rozpoznawały postacie i je nazywały. Wybrały również książkę do głośnego przeczytania.
W klasie 4 – 7 książkę pt „Dobre są spółki” przeczytał Oskar Sawicki, uczeń klasy 4, w klasie 1 – 3 książę pt. „Puchatkowe zaklęcie” przeczytała pani Grażyna Dudziec, a w klasie 4 – 6 książkę pt. „Mów, co czujesz” - pani Agnieszka Kassan – Sroka, będąca opiekunką w tej klasie. Uczniowie klasy II – III ga sami głośno czytali z książki pt. „Kubuś Puchatek” III jej rozdział , w którym Kubuś Puchatek i Prosiaczek tropią zwierzynę i o mało co nie łapią łasicy. Dzieci i młodzież uważnie słuchali o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, odpowiadały na pytania lub pokazywały postacie na obrazkach, radziły bohaterom, jak mają postąpić.

Po przeczytaniu wybranych książek odbyły się zajęcia plastyczne – portret Misia. Dzieci z klasy 4 – 7 wykonały wspólnie duży portret misia, zgodnie ze sobą współpracując. Uczniowie z pozostałych klas przygotowali portret Kubusia Puchatka samodzielnie – naklejały oczy, nosek i buzię oraz czerwoną kamizelkę. Uczniowie klas 1 – 3, 4 – 6 i II – III ga ułożyli również podpis z rozsypanki literowej. Uczniowie z klasy 4 – 7 i II – III ga powiesili prace na tablicy klasowej, z klasy 1 – 3 i 4 – 6 - zabrali prace do domu.

Następnie, jak na prawdziwych misiów przystało, dzieci kosztowały miodu, wylizując dokładnie słodkie łyżeczki.

Na zakończeniu spotkania uczniowie podziękowali sobie za wspólną zabawę i pozowali do pamiątkowego zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem oraz z wykonanymi portretami misiów.


Podczas spotkania w klasie II – III gb uczniowie  głośno odczytali tekst bajki terapeutycznej „O smutnym i wesołym pluszowym misiu”. Następnie rozmawiali o poszanowaniu zabawek, o uczuciach jakimi obdarowywane są misie i inne pluszaki. Dzielili się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami.

Następnie, podzieleni na grupy, przystąpili do układania z rozsypani zdaniowej, planu wydarzeń opowiadania. Odczytali go potem głośno.
Na zakończenie zajęć nauczycielka podziękowała uczniom za udział w zajęciach.


ROK SZKOLNY 2016/2017

 9. grudnia 2016 roku - Święto Pluszowego Misia

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy 1 – 3 oraz 3 – 6.

Uczniowie przywitali się piosenką pt. „Pokochaj pluszowego misia” – trzymając się za ręce, śpiewali refren piosenki oraz tańczyli, naśladując kroki nauczycielki.
Następnie, po umyciu rąk, przystąpili do wykonania ciasteczek o kształcie misia: wałkowali ciasto na stolnicy, podsypywali mąką, aby się nie przykleiło, wyciskali ciasteczka za pomocą foremek o kształcie misiów oraz delikatnie, aby się nie uszkodziły, przekładali na blaszkę, wyłożoną papierem do pieczenia ciast i piekli na złoty kolor w piekarniku.

Czekając na upieczenie i ostygnięcie ciasteczek, dzieci z zainteresowaniem oglądały książki, których bohaterami są misie.

Następnie w skupieniu słuchały ładnego czytania bajki pt. „Złotowłosa i trzy misie” przez zaproszone panie: w klasie 1 – 3 – panią Annę Biernat – opiekuna prawnego Anny Zawadzkiej oraz w klasie 3 – 6 - panią Agnieszkę Kassan – Srokę – opiekunkę klasy 1 – 3.
Po jej wysłuchaniu rozwiązywali zadania, dotyczące treści bajki np: pokazywali na ilustracjach małego misia i jego rodziców, przyporządkowywali misiom ich łóżeczka, kubeczki, stołeczki, odnajdywali dziewczynkę i tłumaczyli, skąd wzięło się jej imię. Na koniec ocenili, czy bajka skończyła się dobrze i dlaczego mały Miś i Złotowłosa zostali przyjaciółmi.

Spotkanie zakończyło się degustacją upieczonych ciastek oraz podziękowaniem dzieciom i zaproszonym paniom za udział w zabawie.

scenariusz spotkania

zajęcia przygotowała i prowadziła pani Grażyna Dudziec


ROK SZKOLNY 2015/2016

 2. grudnia 2015 roku

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie  z klasy 1 - 3 i 1 - 6. Dzieci przywitały się z misiami, podając mu rękę lub przytulając się do niego. Śpiewały piosenkę "Pokochaj, pluszowego misia" oraz bawiły się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi." Podczas zajęć plastycznych wykonały portret misia, wykorzystując do tego kawałki wełny. Oglądały ksiązeczki, których bohaterem był miś. Następnie słuchały głośnego czytania ksiązki o przygodach misia Pandy, opowiadały, co robił miś  w ogrodzie i domu. Na koniec spotkania otrzymały dyplomy oraz misiożelki. To było miłe i wesołe spotkanie z pluszowymi misiami.

 spotkanie przygotowała pani Grażyna Dudziec


 ROK SZKOLNY 2014/2015

„Święto Pluszowego Misia”

w klasie 1 – 6 w dniu 6. grudnia 2014 r.

w klasie 1 - 3 w dniu 18. grudnia 2014 r.

Cele uroczystości:
• umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości w bibliotece szkolnej,
• propagowanie wśród dzieci głośnego czytania,
• integracja dzieci, współdziałanie w grupie,
• wytworzenie radosnego nastroju.

Spotkanie z bibliotece rozpoczęło się wesołym powitaneim  w kole "Misie pięknie się kłaniają i do zabawy zapraszają" oraz rymowanką  "Czy jest duży, czy jest mały zawsze chętny do zabawy". Rymownakę dzieci powtórzyły kilka razy, by ją zapamietać.
Następnie uczniowie zostali zaproszeni do zajęć plastycznych, podczas których samodzielnie lub z niewielką pomocą nauczycielek dekorowali piernikowe misie lukrem, skórką pomarańczową, orzeszkami, rodzynkami, wiórkami kokosowymi oraz kolorową posypką. Gdy wszyskie misie miały już kolorowe ubranka, dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej, podczas której powtarzały słowa i naśladowały ruchy nauczycielki.
"Jedna łapka, druga łapka  - podnosiły prawą, potem lewą rękę,
ja jestem niedźwiadek.  - pokazywały na siebie,
Trzecia łapka, czwarta łapka - pokazywały prawą i lewą nogę,
a to jest mój zadek. - klepały się po pupie,
Lubię miodek, kocham miodek - głaskały się po brzuszku prawą a potem lewą ręką,
wybieram go pszczółkom - podazywały, jak wybierają rączką miodek.
Dzieci powtórzyły zabawę kilka razy, gdyż bardzo im się spodobała oraz aby zapamiętać, że to pszczółki robią miodek.
Póżniej uczestnicy spotkania oglądali książeczki o Kubusiu Puchatku. Wybrali jedną z nich, aby wysłuchać ładnego czytania nauczycielki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Podczas czytania dzieci słuchały, ogłądały ilustracje i i odpowiadały na pytania, dotyczące wysłuchanego tekstu i ilustracji. Dzieci obejrzały również bajkę pt. "Kubuś Puchatek i miodek". Spotkanie zakończyło się wylizywaniem miodu z talerzyków, jak na prawdziwych niedźwiadków przystało.

Na koniec uczniowie i nauczycielki podziękowali sobie  za wspólną zabawę.

spotkanie prowadziła pani Grażyna Dudziec


ROK SZKOLNY 2013/2014

Święto pluszowego misia

Spotkania dzieci z misiami odbyły się w bibliotece w listopadzie i grudniu.

Celem spotkań było:

 • rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą,
 • zachęcenie dzieci do oglądania przyjaznych bajek oraz czytania książek,
 • zapoznanie z wyglądem misiów,
 • kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek,
 • integracja dzieci z różnych grup wiekowych,
 • doskonalenie umiejętności współdziałania w grupie,
 • wytworzenie radosnego nastroju.
   

Spotkanie w klasie 4 - 6 - 5. XII 2013 r.

Uczniowie klasy 4 - 6 przynieśli z domu swoje ulubione pluszaki. Każdy z nich zaprezentował pozostałej części klasy swojego przyjaciela i opisał go, mówiąc o imieniu misia, kolorze jego futerka, kolorze oczu oraz innych charakteryzujących go cechach. Ponadto wysłuchali oni bajki, która dotyczyła historii niechcianego, smutnego misia. Przygotowany został również plan wydarzeń do przeczytanej bajki, który uczniowie musieli ułożyć w odpowiedniej kolejności. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, która towarzyszyła wszystkim nawet po wspólnym spotkaniu.

Spotkanie w klasie 1 - 6  - 27. listopada 2013 r.

oraz

Spotkanie w klasie 1 - 3 - 12.2013 r.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze swoimi wychowawcami:

 • klasa 1 - 3 z panią Jolantą Phan
 • klasa 1 - 6 z panią Dominiką Zielińską i panią Elżbietą Cymerman.

Uczniowie klas przynieśli do biblioteki pluszaki. Na początku przywitali się ze sobą i swoimi pluszakami - podali rączkę, przytulili się do misia, pogłaskali go. Następnie ubrali misia w brązowe, wełniane futerko - wyklejali konkutur misia pociętą wełną. Wykleili brzuszek, głowę, rączki i nogi, nie zapomnieli o uszkach buzi i oczkach. Portrety misiów wszystkim bardzo się podobały. Jeden portret wisi na tablicy w bibliotece a drugi w klasie 1 - 3. Po dokładnie wykonanym zadania plastycznego, czekała na dzieci nagroda, taka, jaką misie lubią najbardziej - słodki miodzik. Dzieci zlizywały go ze smakiem ze spodeczków. Na zakończenie zajęć uczniowie oglądali przygody Misia Uszatka.

organizatorzy spotkania: pani Grażyna Dudziec i pan Krzysztof Hausman


ROK SZKOLNY 2012/2013

Święto Pluszowego Misia

12. listopada 2012 roku w szkolnej bibliotece z Pluszowymi Misiami spotkali się uczniowie klasy 4 - 6 z wychowawcą panią Bożeną Wasylów. Spotkanie przebiegało wg następującego planu:

 • powitanie, przedstawienie swoich pluszaków
 • wyszukiwanie w internetowej encyklopedii Wikipedia
  • informacji n/t historii święta oraz obliczenie, ile lat upłyneło od ustanowienia Święta Pluszowego Misia,
  • postaci znanych Misiów z filmów dla dzieci
  • informacji o niedźwiedziach:
   • gdzie występują w Polsce,
   • wymiary i pokarm zwierząt,
   • niebezpieczeństwo ze strony niedźwiedzi
 • obejrzenie bajki pt. "Colargol" oraz "MIś Uszatek"
 • kolorowanie portretu misia wyszukanego w internecie.

Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach. Z pomocą nauczycielek wyszukiwali ciekawych informacji w Internecie. Z zainteresowaniem również słuchali opowiadania pani Bożeny Wasylów n/t niebezpieczeństwa dla ludzie ze strony niedźwiedzi żyjących w naturalnym środowisku.

31. października 2012 roku na spotkanie z Misiem Uszatkiem do biblioteki szkolnej przybyli uczniowie klasy 1 - 6 z wychowawcą panią Dominiką Zielińską i opiekunką panią Elżbietą Cymerman. Spotkanie przebiegło w następującym porządku:

 • przywitanie uczniów piosenką "Pokochaj, Pluszowego Misia",
 • prezentacja pluszaków,
 • zabawa ruchowa z misiami - co lubi robić Miś,
 • praca plastyczna - portret Misia Uszatka:
  • co brakuje Misiowi
  • układanka literowa - podpisanie portretu
 • czytanie opowiadania Czesława Janczarskiego przez Michała Kaźmierczaka i Kacpra Grajka
 • obejrzenie bajki "Miś Uszatek"
 • wspólne zdjęcie z Misiem Uszatkiem
 • podziękowanie dzieciom i nauczycielkom za wspólną zabawę, wręczenie dyplomu.

29. października 2012 roku do biblioteki szkolnej na imprezę, której bohaterem był Kubuś Puchatek, przybyli uczniowie klasy 1 - 3 z wychowawczynią panią Joanną Zacharską. Spotkanie przebiegło wg następującego planu:

 • powitanie piosenką "Pokochaj Pluszowego Misia, wspólne śpiewanie refrenu piosenki,
 • "Oto mój Miś" - prezentacja ulubionych pluszaków,
 • zabawa ruchowa "Raz, dwa, trzy - rób to co miś"
 • portret Kubusia Puchatka,
  • naklejenie brakujących elementów,
  • ułożenie i naklejenie imienia Misia
 • wysłuchanie ładnego czytania nauczyciela bajki "Przygody Kubusia Puchatka - Jesień"
 • obejrzenie bajki "Kubuś Puchatek i balonik"
 • wspólne zdjęcie
 • podziękowanie za udział w zajęciach, wręczenie dyplomu.

Dziekuję uczniom klasy 1 - 3, 1 - 6 i 4 - 6 oraz pani Joannie Zacharskiej, pani Dominice Zielińskiej i pani Bożenie Wasylów za udział w zajęciach.

bibliotekarka Grażyna Dudziec