KONKURS MATEMATYCZNY CZERWIEC 2017 

Cele konkursu:

Uczniowie:
1. potwierdzają swoje matematyczne umiejętności,
2. rozwijają zainteresowanie matematyką,
3. chwalą się praktycznymi umiejętnościami matematycznymi,
4. biorą udział w zdrowo pojętej rywalizacji.

Udział w konkursie jest dobrowolny.

Do konkursu zgłosili się:

  • klasa 1 – 3: Patrycja Kosińska, Łukasz Wilk, Victoria Kieniewicz,
  • klasa 4 – 6: Nikola Ząbkowska, Oskar Sawicki, Krystian Supernak, Fabian Cupiał, Oliwia Chiryk, Daniel Baliński,
  • klasa I – III gb: Olga Wróbel, Natalia Michalczyk, Patrycja Błaut, Jan Skawiński, Łukasz Marek, Konrad Kochanowski,
  • klasa I – III pdpa: Kinga Stokłosa, Kamil Markiewicz, Jakub Nowak,
  • klasa I – III pdpb: Dominika Karbowska, Natalia Kozieł.

Konkurs odbywał się:

  • klasa 1 – 3 – 5.06.2017
  • klasa 4 - 6 - 5.06.2017
  • klasa I – III ga – 6.06.2017
  • klasa I – III gb - 5.06.2017
  • klasa i – III gc - 5.06.2017
  • klasa I – III pdpa – 12.06.2017
  • klasa I – III pdpb – 12.06.2017


Uczniowie rozwiązywali zadania, które są przygotowane w postaci drukowanej lub elektronicznej (www.math.edu.pl/zadania-matematyczne lub www.matzoo.pl).
Zadania dostosowane były do indywidualnych możliwości i umiejętności poszczególnych uczniów.
Przygotowane zadania sprawdzają umiejętności uczniów w zakresie sprawności liczenia w pamięci i sposobem pisemnym.

Konkurs wygrali:

  • Patrycja Kosińska
  • Oskar Sawicki
  • Jan Skawiński
  • Dominika Karbowska

Wyniki konkursu zostały ogłoszone na apelu szkolnym. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a uczniowie, którzy zajęli punktowane miejsca, również nagrody.

W konkursie klas 1 – 3 uczestniczyła również pani Jolanta Phan – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.


KONKURS MATEMATYCZNY  maj – czerwiec 2016.

 
Dotyczył wybranych umiejętności matematycznych:
  • znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia,
  • znajomości zegara – odczytywania i zaznaczania godzin pełnych, pól godziny i pozostałych wskazań zegara.
Cele konkursu:
 
Uczniowie:
  • potwierdzają swoje matematyczne umiejętności,
  • mogą pochwalić się praktycznymi umiejętnościami matematycznymi,
  • biorą udział w zdrowo pojętej rywalizacji,
  • mobilizują się do samodzielnej pracy,
  • dobrze się bawią,
 
Przebieg konkursu:
  • Trening przed konkursem – uczniowie otrzymują przykładowe zadania, aby poćwiczyć wybrane umiejętności; rozwiązują zadania w domu lub na lekcji.
  • Podczas konkursu samodzielnie odpowiadają na przygotowane pytania; za poprawną odpowiedź otrzymują 1 punkt.
  • Uczniowie, którzy zakwalifikują się do finału, rozwiązują zadania w programie komputerowym „Matematyczne ZOO” przez 2 minuty. 
  • Konkurs wygrywa ten uczeń, który uzyska najlepszy wynik. 
 
Konkurs jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Uczniowie sami zgłaszają chęć udziału w konkursie. 
 
W konkursie znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia brali udział:
  • klasa 5 – Krystian Supernak
  • klasa I – III ga – Małgorzata Kosińska, Piotr Witen,
  • klasa I – III gb – Natalia Michalczyk, Olga Wróbel, Krzysztof Lewandowski, Jan Skawiński, Bartosz Kunysz, Konrad Kochanowski, Dawid Majewski, Łukasz Marek,
  • klasa I – III pdpa – Tomasz Leśnik,
  • klasa I – III pdpb – Dominika Karbowska, Bartek Snopkowski.
 
W konkursie sprawdzającym umiejętność posługiwania się zegarem brali udział:
  • klasa 5 – 6 + Ig Krystian Supernak, Mateusz Piskorski, Daria Niesyczyńska,
  • klasa I – III ga – Małgorzata Kosińska, Paulina Speidelsbach, Piotr Witen, Marek Grudzień, Maciej Niezabitowski, Kacper Grajek,
  • klasa I – III pdpa – Jakub Nowak, Kamil Markiewicz, Anna Wąsala, Krzysztof Sowiński, Kinga Stokłosa, Przemek Ligodziński, tomek Leśnik
  • klasa I – III pdpb – Dominika Karbowska, Natalia Kozieł.
Wyniki konkursu:

Znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia:

klasa 5 - 6 + Ig

  • Krystian Supernak - 29 pkt

klasa I - III ga

  • Małgosia Kosińska 33 pkt
  • Piotrek Witen - 24 pkt
  • Kacper Grajek - 17 pkt

klasa I - III gb (36 pkt)

  • Łukasz Marek 32 pkt
  • Jan Skawinski - 34 pkt
  • Dawid Majewski - 34 pkt
  • Bartosz Kunysz - 35 pkt
  • Olga Wróbel - 28 pkt
  • Konrad Kochanowski - 33 pkt
  • Krzysiek Lewandowski - 30 pkt
  • Natalia Michalczyk - 18 pkt

klasa I - III pdpa

  • Tomek Leśnik - 36 pkt

klasa I - III pdpb 

  • Dominika Karbowska - 22 pkt
  • Bartek Snopkowski - 30 pkt

Do drugiego etapu - tabliczka mnożenia i dzielenia na czas zakwalifikowali się:

  • Małgosia Kosińska
  • Łukasz Marek
  • Jan Skawiński
  • Dawid Majewski
  • Bartosz Kunysz
  • Konrad Kochanowski
  • Tomek Leśnik 

Uczniowie rozwiązywali zadania przez 2 minuty, korzystając z programu komuterowego "Matematyczne ZOO". 

Wyniki:

  • Małgosia Kosińska - 25 pkt tabliczka mnożenia, 9 pkt tabliczka dzielenia
  • Łukasz Marek - 14 pkt tabliczka mnożenia, 4 pkt tabliczka dzielenia
  • Jan Skawiński - 23 pkt tabliczka mnożenia, 18 pkt tabliczka dzielenia
  • Dawid Majewski - 51 pkt tabliczka mnożenia, 18 pkt tabliczka dzielenia
  • Bartosz Kunysz - 30 pkt tabliczka mnożenia, 22 pkt tabliczka dzielenia
  • Konrad Kochanowski - 14 pkt tabliczka mnożenia, 15 pkt tabliczka dzielenia
  • Tomek Leśnik - 29 pkt tabliczka mnożenia, 20 pkt tabliczka dzielenia

Konkurs wygrał Dawid Majewski

Umiejętność posługiwania się zegarem:

klasa I - III pdpa (24 pkt)

  • Tomek Leśnik 24 pkt
  • Anna Wąsala - 21 pkt
  • Kamil Markiewicz - 10 pkt
  • Jakub Nowak - 9 pkt
  • Przemek Ligodziński - 1 pkt
  • Krzysiu Sowiński - 1 pkt

klasa 5 - 6 + Ig (72 pkt)

  • Krystian Supernak - 26 pkt
  • Daria Niesyczyńska - 57 pkt
  • Mateusz Piskorski - 65 pkt

klasa I - III ga (72 pkt)

  • Maciek Niezabitowski - 67 pkt
  • Piotrek Witen 67 pkt
  • Marek Grudzień - 61 pkt
  • Kacper Grajek -59 pkt
  • Gosia Kosińska - 67 pkt
  • Paulina Speidelsbach - 71 pkt

I - III pdp (72 pkt)

  • Dominika Karbowska - 48 pkt
  • Natalia Kozieł - 5 pkt

Konkurs wygrała Paulina Speidelsbach i Tomek Leśnik.

Gratulujemy

konkurs przeprowadziła pani Grażyna Dudziec
w przygotowanie uczniów włączyły się również pani Jowita Kozar i pani Zofia Stuleblak


ROK SZKOLNY 2014/2015

KONKURS WYGRALI:

Olga Wróbel

Dominika Karbowska

Dawid Majewski

Konkurs odbył się czterech grupach, ze względu na różne możliwości i umiejętności matematayczne uczniów.

12. czerwca 2015 roku odbył się konkurs dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy, gimnazjalistów z klasy I - III ga i I - III gc oraz z klasy 1 - 6 szkoły podstawowej.  W konkursie wzięli udział:

  • z klasy I - III pdpb - Dominika Karbowska.
  • z klasy I - III pdpa - Kamil Markiewicz, Małgosia Gregorowicz i Przemek  Ligodziński
  • z klasy I - III gc - Kacper Grajek
  • z klasy I - III ga - Małgosia Kosińska, Piotrek Witen
  • z klasy 1 - 6 - Michał Kaźmierczak.

15. czerwca 2015 roku odbył się konkurs dla uczniów klasy 4 - 6 szkoły podstawowej na 1 i 2 lekcji. Konkurs dla uczniów z klasy I - III gb odbył się również tego dnia, ale na 3 i 4 lekcji. W konkursach wzięli udział:

  • z klasy 4 - 6 - Olga Wróbel, Daria Niesyczyńska, Rozalia Jura, Krzysiu Lewandowski i Krystian Supernak.
  • z klasy I - III gb - Tomek Leśnik, Marika Wrzeszcz, Dawid Majewski, Natalka Kozieł i Bartosz Kunysz.
  • 24. czerwca 2015 roku - dla uczniów klasy 1 - 3 szkoły podstawowej.

 

Uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Opowiedzi udzielali na karcie odpowiedzi. Za poprawną odpowiedź otrzymywali punkt w postaci lizaka.

Wyniki:

  • Dominika Karbowska - 11 punktów
  • Małgosia Kosińska - 9 punktów
  • Piotrek Witen - 10 punktów
  • Kacper Grajek, Kamil Markiewicz, Michał Kaźmierczak  - 7 punktów
  • Małgosia Gregorowicz - 6 punktów
  • Przemek Ligodziński  -3 punkty
  • Krystian Supernak - 6 punktów
  • Rozalia Jura - 11 punktów
  • Daria Niesyczyńska  - 9 punktów
  • Olga Wróbel - 14 punktów
  • Krzysiu Lewandowski - 13 punktów
  • Tomek Leśnik - 19 punktów
  • Dawid Majewski - 20 punktów
  • Marika Wrzeszcz i Bartosz Kunysz - 16 punktów
  • Natalka Kozieł - 9 punktów.

Każdy z uczestników sprawdził swoje matematyczne wiadomości i umiejętności oraz uzyskał dobry wynik. Udział w konkursie budził wiele emocji, ale przede wszystkim był dobrą zabawą.

konkurs przygotowała pani Grażyna Dudziec


ROK SZKOLNY 2013/2014

Konkurs wygrali:

Klasa 4 – 6, 1 – 6 i I – IIIgc

Mateusz Piskorski – 10 punktów,
Olga Wróbel – 10 punktów,
Bartosz Kunysz – 10 punktów,
Kacper Grajek – 9 punktów,

Klasa I – III gb

Paulina Gawron – 19 punktów,

Klasa I – III ga, I – II pdp, I – III pdp:

Piotr Witen – 19 punktów,
Dominika Karbowska – 19 punktów.



Zadania konkursowe przygotowane były w formie prezentacji multimedialnej w postaci:

  • poleceń otwartych,
  • odpowiedzi do wyboru,
  • zadań tekstowych.
  • zadań praktycznych.

Konkurs odbył w trzech grupach i zadania konkursowe były dostosowane do umiejętności i możliwości uczniów.

Dnia 2. czerwca 2014 roku odbył się konkurs matematyczny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W konkursie wzięli udział:

  • klasa 1 – 6 szkoły podstawowej - Michał Kaźmierczak
  • klasa 4 – 6 szkoły podstawowej - Rozalia Jura, Mateusz Piskorski, Olga Wróbel, Daria Niesyczyńska, Krzysztof Lewandowski, Maciej Niezabitowski, Marek Grudzień, Bartek Maciaszczyk, Bartosz Kunysz
  • I – III gc - Kacper Grajek.

Uczniowie wykazali się praktycznymi matematycznymi umiejętnościami i wiadomościami z zakresu:

  • odczytywania liczb (dwucyfrowych, trzycyfrowych i czterocyfrowych),
  • przeliczanie zbiorów kilkunastoelementowych i porównywania ich liczebności,
  • dodawania liczb w zakresie 20, 100.
  • rozwiązywania zadań tekstowych dotyczących sytuacji z życia codziennego,
  • rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych,
  • odczytywania godziny, wskazywania danej godziny obliczania upływu czasu,
  • zastosowania ułamków zwykłych do określenia wskazanej części,
  • określania sekwencji w zbiorze,
  • obliczania długości i szerokości figury geometrycznej,
  • posługiwania się kalendarzem,
  • obliczania wartości zakupów.

Dnia 9. czerwca 2014 roku odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klasy I - III gb.

W konkursie wzięli udział: Paulina Gawron, Natalia Kozieł, Klaudia Kuna, Kamil Paja, Marika Wrzeszcz.

Uczniowie gimnazjum wykazali się praktycznymi matematycznymi umiejętnościami i wiadomościami z zakresu:

  • obliczania upływu czasu i wskazywania właściwej godziny,
  • szukania podobieństw miedzy bryłami a przedmiotami,
  • odczytywania liczb rzymskich,
  • rozwiązywania równań z 1 niewiadomą,
  • dobierania rozwiązania do zadania, które dotyczyło sytuacji z życia wziętej,
  • obliczania miary kąta, powstałego poprzez przecięcie dwóch prostych,
  • wskazywania ułamka zwykłego,
  • obliczania wyrażeń z potęgami,
  • obliczania ułamka z liczby,
  • porównywania ilościowego i ilorazowego liczb,
  • obliczania w skali,
  • odczytywania informacji z wykresu słupkowego,
  • nazywania rodzaju kąta.

Dnia 16. czerwca 2014 roku odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klasy I - III ga, I – II pdp oraz I – III pdp.

W konkursie wzięli udział:
klasa I – III ga: Małgorzata Wąsala, Małgorzata Kosińska, Anna Namyślik, Piotr Witen,
klasa I – II pdp: Anna Wąsala, Kamil Markiewicz,
Klasa I – III pdp: Dominika Karbowska, Bartek Snopkowski.

Uczniowie wykazali się praktycznymi matematycznymi umiejętnościami i wiadomościami z zakresu:

  • nazywania brakujących dni tygodnia (poprzedniego oraz następnego),
  • nazywanie brakujących miesięcy,
  • wskazywania liczb rzymskich,
  • posługiwania się kalendarzem,
  • odczytywania wskazań zegara,
  • dodawania i odejmowania liczb trzycyfrowych w pamięci lub sposobem pisemnym,
  • odliczania zadanej kwoty pieniędzy,
  • obliczania wartości i reszty z zakupów,
  • rozpoznawania figur geometrycznych,
  • ułożenia obrazka z figur geometrycznych.

Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w konkursie, rozwiązywali zadania przygotowane dla siebie.

 

Wyniki konkursu są następujące:

Klasa 4 – 6, 1 – 6 i I – IIIgc

  • Kacper Grajek – 9 punktów,
  • Michał Kaźmierczak – 8 punktów,
  • Rozalia Jura – 9 punktów,
  • Mateusz Piskorski – 10 punktów,
  • Daria Niesyczyńska – 4 punkty,
  • Olga Wróbel – 10 punktów,
  • Krzysiek Lewandowski – 9 punktów,
  • Maciek Niezabitowski – 8 punktów,
  • Marek Grudzień – 5 punktów,
  • Bartek Maciaszczyk – 8 punktów,
  • Bartosz Kunysz – 10 punktów.

Klasa I – III gb

  • Paulina Gawron – 19 punktów,
  • Natalia Kozieł – 11 punktów,
  • Klaudia Kuna – 13 punktów,
  • Kamil Paja – 13 punktów,
  • Marika Wrzeszcz – 14 punktów,

Klasa I – III ga, I – II pdp, I – III pdp:

  • Anna Namyślik – 7 punktów,
  • Małgorzata Wąsala – 16 punktów,
  • Piotr Witen – 19 punktów,
  • Małgorzata Kosińska – 18 punktów,
  • Kamil Markiewicz – 16 punktów,
  • Anna Wąsala - 14 punktów,
  • Dominika Karbowska – 19 punktów,
  • Bartek Snopkowski – 15 punktów.


Konkurs przygotowała i przeprowadziła: Grażyna Dudziec


ROK SZKOLNY 2012/2013

Konkurs odbył się 1. czerwca 2013 roku.

Brali w nim udział uczniowie:

  • 1 - 6 - Kacper Grajek, Michał Kaźmierczak,
  • 4 - 6 – Daria Niesyczyńska, Olga Wróbel, Krzysztof Lewandowski, Marek Grudzień, Bartek Maciaszczyk, Maciek Niezabitowski,
  • I g - Paulina Gawron,
  • II – III g - Andrzej Niedbała, Tomasz Leśnik, Felicja Ciołek,
  • I PZ - Anna Wąsala, Kamil Markiewicz.


Pytania konkursowe dla klas 1 – 6, 4 – 6 i I PZ były dostosowane do możliwości uczniów tak, że każdy z nich udzielał przeważnie dobrej odpowiedzi. Uczniowie mogli wykazać się znajomością kalendarza, zegara, obliczania pieniędzy a także czytania i zapisywania liczb oraz rozwiązywania zadań tekstowych. Za prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali punkt.

Konkurs dla uczniów I g i II – III g dotyczył znajomości zapisywania liczb w systemie rzymskim, obliczania upływu czasu (w latach i godzinach), obliczania obwodu figur geometrycznych, odczytywania i nazywania kątów, odliczania pieniędzy oraz innych ważnych, praktycznych umiejętności.
Uczniowie gimnazjum udzielali odpowiedzi na kartach odpowiedzi, zapisując obliczenia oraz wybierając jedną z kilku możliwych odpowiedzi a także zaznaczając na zegarze, termometrze.

Konkurs wygrali:

  • Kacper Grajek,
  • Olga Wróbel,
  • Maciej Niezabitowki
  • Andrzej Niedbała.

Uczniowie za udział w konkursie otrzymali słodkie nagrody oraz dyplomy. Za zajęcie I miejsca były szczególne nagrody - kalkulatory.

konkurs przygotowała pani Grażyna Dudziec


ROK SZKOLNY 2011/2012

Konkurs odbył się 30 maja 2012 roku. Brali w nim udział uczniowie:

  • 1 - 6 - Kacper Grajek
  • 2 - 4 - Bartosz Kunysz, Marek Grudzień, Bartek Maciaszczyk, Maciek Niezabitowski
  • 5 - 6 - Paulina Gawron, Natalia Kozieł, Małgosia Kosińska, Iza Spurgiasz, Piotrek Witen i Kamil Paja
  • I - IIIga - Ania Wąsala, Kinga Stokłosa, Kuba Nowak, Kamil Markiewicz
  • I - IIIgb - Krystian Majer

Pytania konkursowe były dostosowane do możliwości uczniów tak, że każdy z nich udzielał przeważnie dobrej odpowiedzi. Pytania dotyczyły znajomości praktycznych umiejętności korzystania z kalendarza, zegara, obliczania pieniędzy a także czytania i zapisywania liczb oraz rozwiązywania zadań tekstowych. Za prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali punkt - czekoladową fasolkę. Wygrał ten, kto uzbierał najwięcej fasolek.

Oto mistrzowie matematyki:

  • Bartosz Kunysz
  • Bartek Maciaszczyk
  • Piotrek Witen
  • Paulina Gawron
  • Ania Wąsala

 Dzieci, które nie brały udziału w rozwiązywaniu zadań konkursowych, wypełniały matematyczne kolorowanki.

Uczniowie za udział w konkursie otrzymali czekoladowe fasolki oraz dyplomy. Za zajęcie I miejsca była szczególna nagroda - kalkulator.

konkurs matematyczny

Dziękuję za udział w konkursie
Grażyna Dudziec


 ROK SZKOLNY 2010/2011

Konkurs odbył się 20 maja 2011 roku. 

Tytuł Najlepszego Matematyka w szkole podstawowej zdobył Bartosz Kunysz klasa 3

2 miejsce
Paulina Gawron, Asia Orzyszek

3 miejsce
Piotrek Witen, Ania Wąsala, Kamil Markiewicz, Kuba Nowak i Krystian Majer

Tytuł Najlepszego Matematyka w gimnazjum otrzymali Aneta Karczmarz i Piotrek Susłowicz

2 miejsce
Krystian Niedbała

3 miejsce
Bartek Snopkowski

wyróżnienia:
Filip Płonka, Andrzej Niedbała, Ada Krawczyk

dziękuję za udział w konkursie, 
gratuluję wygranych
Grażyna Dudziec


ROK SZKOLNY 2009/2010

28 maja 2010 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny

szkoła podstawowa

klasa I - III

1 miejsce
 Bartosz Kunysz, Kacper Grajek

 klasa IV - VI

 1 miejsce 
Asia Orzyszek, Piotrek Witen, Krzyś Migas

2 miejsce 
Natalka Kozieł, Kamil Paja, Krystian Majer
 

 gimnazjum

1 miejsce
Ania Wąsala i Emil Sobal

2 miejsce
Kamil Markiewicz

3 miejsce
Ania Bączek, Angelika Lancman, Filip Płonka, Piotrek Susłowicz

4 miejsce 
Paulina Zgoda  i Bartek Snopkowski

gratulujemy matematycznych wiadomości i umiejętności

konkurs przygotowała i prowadziła pani Grażyna Dudziec